Татарстанда ОРВИ белән авыручылар саны кимегән

2018 елның 10 апреле, сишәмбе

Соңгы ике атна дәвамында республика территориясендә авыручылар санының тотрыклы рәвештә кимүе күзәтелә.

Татарстанда ОРВИ белән авыручылар кимүгә таба бара. Соңгы ике атна дәвамында республика территориясендә теркәлгән авыручылар санының тотрыклы рәвештә кимүе күзәтелә.

2-8 апрель көннәрендә ОРВИ белән чирләүчеләр 15 процентка азаеп, 22 мең 388 очракны тәшкил иткән.

Моннан алдагы атнада, 26 марттан 1 апрельгә кадәр, республика территориясендә әлеге авыруның 26 мең 489 очрагы теркәлгән. Ул чагында чирләүчеләр саны 10,9 процентка кимегән.

Моңа кадәр «Татар-информ» агентлыгы март аенда республика территориясендә грипп һәм ОРВИ белән авыручылар саны эпидемия бусагасын узып киткән дип хәбәр иткән иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: