Россия дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү профсоюзына 100 ел тулуга багышланган бәйрәм " дәвам итә

2018 елның 22 октябре, дүшәмбе

Уртак бәйрәмнәр кебек кешеләрне бер-берсенә якынайтмас, мөгаен. Нәкъ менә шуңа күрә профсоюзның Минзәлә территориаль оешмасында Россия дәүләт учреждениеләре профсоюзының 100 еллыгын спорт атмосферасында билгеләп үтәргә булдык.

19 октябрьдә " Юбилейный» спорт комплексының йөзү бассейнында «суда күңелле уеннар»узды. Стартка 7 команда чыкты: берләштерелгән ППО администрациясенең, "Олимп" балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе, ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының «Минзәлә картлар һәм инвалидлар интернат - йорты» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе, ГАУК «Минзәлә дәүләт татар драма театры. С. Амутбаева», «Веста «ММҮ, «ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының «Тургай»СПДП ДБУ. Командалар арасында киеренке көрәш кызганнан-кыза барды, чөнки барысы да суда үз осталыкларын, су астында төрле күнегүләр башкару осталыгын, чыдамлыкны һәм тизлекне, бердәмлекне һәм оешканлыкны күрсәтергә теләдек. Һәвәслек һәм сәламәт ярыш рухы барлык этаплар дәвамында барды. Катнашучылар гына түгел, җанатарлар да ярышларда көч сынашты. Бассейнда бәхет, тавыш һәм күңеллелек хөкем сөрә.

Нәтиҗәләре буенча барлык конкурслар беренче урынны хакимият командасы яулады, икенче - "Олимп" балалар - яшүсмерләр спорт мәктәбе командасы, өченче-Тукай муниципаль районының дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе "МТЗ һәм СЗ" командасы. Җиңүчеләр, чарада катнашучылар дипломнар һәм призлар белән бүләкләнде. Күңелле уеннарда катнашкан һәр кешегә бассейнга 11 тапкыр бару өчен абонемент тапшырылды. Нәтиҗәләр нинди булуы мөһим түгел, һәркем күңел күтәренкелеге һәм бик күп уңай эмоцияләр алуы мөһим.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: