Минзәлә районы тыл хезмәтчәнен юбилее белән котладылар.

2018 елның 22 октябре, дүшәмбе

Бүген Урыс авылында яшәүче тыл хезмәтчәне Саимә Фәрдеева 95 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.  Әлеге истәлекле бәйрәм белән аны Совет аппараты җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы Эльвира Хәбибуллина һәм урыс авыл җирлеге башкарма комитеты секретаре Алсу Зыяева котлады.

Юбилей көнендә юбилярга Россия Федерациясе Президенты Владимир Путинның котлау хаты һәм район башлыгы Айдар Салаховның бүләге тапшырылды. Кунаклар фидакарь хезмәтләре өчен рәхмәт сүзләрен җиткерделәр, сәламәтлек, иң яхшы һәм иминлек теләделәр.

Җиңел булмаган тормыш бу искиткеч хатын-кыз өлешенә туры килде. Саимә Гыйльметдин кызы Яңа Байлар авылында күп балалы гаиләдә туа һәм үсә. Әтисе һәм абыйсы вафатыннан соң дүрт бала балаларны ашату өчен көн-төн эшләгән әнисе белән кала. Кыенлыкларга карамастан, кечкенә Саимә мәктәптә укый. 1941 елда Күзкәй урта мәктәбен тәмамлый һәм Тауасты Байлар башлангыч мәктәбенә укытучы булып урнаша. Алабуга шәһәрендә белем алганнан соң Саимә Гыйльметдин кызы Ст. авылында укытучы булып эшләвен дәвам итә. Мәлкән, Күзкәй, Иске. Байлар. 1949 елда урыс башлангыч мәктәбенә завуч итеп билгеләнә. 1953 елда Газизуллина Хәкимулла кызына кияүгә чыга, алар 3 ул тәрбияләп үстерәләр. Бүгенге көндә аның өч оныгы һәм алты оныкчыгы бар. Алар барысы да аның турында кайгырталар һәм игътибарсыз калдырмыйлар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: