2018 елның 18 ноябрендә Минзәлә районы территориясендә гражданнарның үзара салым буенча референдум узачак.

2018 елның 25 октябре, пәнҗешәмбе

Хөрмәтле сайлаучы!

Сезне 2018 елның 18 ноябрендә 8.00 сәгатьтән 20.00 сәгатькә кадәр участок сайлау комиссияләрен сайлау урынында үткәрелә торган гражданнарның үзара салым буенча җирле референдумда тавыш бирүдә катнашырга чакырабыз.

Сайлау участогына тавыш бирү көнендә (җибәрү, командировкалау, хезмәт һәм уку эшчәнлеге режимы, дәүләт һәм җәмәгать бурычларын үтәү, сәламәтлек торышы) килеп җитмәгән очракта, гариза нигезендә, Сезгә 2018 елның 7 ноябреннән 13 ноябренә кадәр Минзәлә районы территориаль сайлау комиссиясе бинасында(Минзәлә шәһәре, Ленин урамы, 80 йорт) вакытыннан алда яисә участок сайлау комиссиясе бинасында (2018 елның 14 ноябреннән 17 ноябренә кадәр эш көннәрендә 16 сәгатьтән 20 сәгатькә кадәр, эш көннәрендә 8 сәгатьтән 14 сәгатькә кадәр тавыш бирү мөмкинлеге биреләчәк.

Әгәр сез тавыш бирү көнендә мөстәкыйль рәвештә нигезле сәбәп аркасында (сәламәтлек торышы, инвалидлык) тавыш бирү өчен бинага килеп җитә алмасагыз, сезнең язма гаризагыз яки сезгә бирү турында телдән мөрәҗәгатьегез тавыш бирү өчен бүлектән читтә тавыш бирү мөмкинлеге бирү өчен участок сайлау комиссиясенә 2018 елның 8 ноябреннән һәм 2018 елның 18 ноябрендә 14.00 сәгатькә кадәр тапшырылырга тиеш.

Территориаль сайлау комиссиясе

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: