Су фонды, урман фонды җирләре, аеруча саклана торган территорияләр һәм объектлар җирләренә дәүләт кадастр бәясе үткәрелә.

2019 елның 15 июле, дүшәмбе

БЕЛДЕРМӘ

арадаш хисап документларын урнаштыру турында (алга таба – хисап проекты) Су фонды, урман фонды җирләренең, Татарстан Республикасы Махсус сакланылучы территорияләренең һәм объектларының кадастр бәясен билгеләү турында, шулай ук Хисап проектына искәрмәләр тапшыру тәртибе һәм сроклары турында.

Татарстан Республикасының Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы хәбәр итә.

2016 елның 3 июлендәге 237-ФЗ номерлы "Дәүләт кадастр бәяләве турында" Федераль закон һәм Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының 26.09.2018 ел, № 3173-р боерыгы нигезендә хәзерге вакытта Татарстан Республикасы территориясендә су фонды, урман фонды җирләрен, аеруча саклана торган территорияләр һәм объектлар җирләрен дәүләт кадастр бәяләве үткәрелә.

Су фонды, урман фонды җирләренең кадастр бәясен билгеләү нәтиҗәләре буенча «дәүләт кадастр бәяләве үзәге» дәүләт бюджет учреждениесе (алга таба – «ЦГКО» ДБУ) тарафыннан электрон документ формасында хисап проекты төзелде.

04.07.2015 хисап проектында булган мәгълүматлар һәм материаллар дәүләт кадастр бәяләве фондын алып бару тәртибендә каралган күләмдә «Интернет» мәгълүмат-телекоммуникация челтәрендә дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәтенең рәсми сайтында алтмыш көнгә урнаштырылган.

Әлеге материаллар дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәтенең рәсми сайтында урнаштырылган (https://rosreestr.ru "сервислар" бүлегендә – «Дәүләт кадастр бәяләве мәгълүматлар фондыннан мәгълүматлар алу» бүлекчәсендә – «кадастр бәясен билгеләү турында хисап проектлары/дәүләт кадастр бәясе нәтиҗәләре турында хисап проектлары»бүлекчәсендә.

Шулай ук хисап проекты, кушымталарны да кертеп, ДБУ «ЦГКО» рәсми сайтында урнаштырылган (http://cgko.tatarstan.ru бүлегендә) "эшчәнлек" бүлекчәсендә - «арадаш хисап документлары»бүлекчәсендә.

Дәүләт гражданлык хезмәткәрләренең хезмәттә үз-үзен тотуга куелган таләпләрне үтәү һәм мәнфәгатьләр конфликтын тәртипкә салу буенча Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының комиссиясе утырышы протоколы (23.04.2013) Моннан тыш, Хисап проектына карата кисәтүләр «Татарстан Республикасында дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүнең күпфункцияле үзәге» дәүләт бюджет учреждениесенең (алга таба – «КФҮ»ДБУ) теләсә кайсы филиалына тапшырылырга мөмкин.

Хисап проектына карата искәрмәләрне тапшыру көне буларак ЦГКО ДБУ яки КФҮ «ДБУ тарафыннан календарь почта штемпеленең оттискында күрсәтелгән көне яки» Интернет «мәгълүмати-телекоммуникация челтәре аша тапшыру көне санала.

Кисәтү проекты хисап белән беррәттән изложением аның асылы булырга тиеш карап торырга:

1) фамилиясе, исеме һәм атасының исеме (соңгысы - булган очракта) физик зат, тулы исеме юридик зат, элемтә өчен телефон номеры, электрон почта адресы (булган очракта), представившего кисәтү проектын хисап;

2) кадастр номеры һәм (яки) күчемсез милек объектының кадастр бәясен билгеләүгә карата исәп-хисап проектына искәрмәләр бирелә;

3) исәп-хисап проекты битләре номерларына күрсәтмәләр (теләк буенча).

Кисәтүләргә кадастр бәясен билгеләгәндә җибәрелгән хаталар булуын раслаучы документлар, шулай ук күчемсез милек объектының характеристикалары турында декларация тапшырылырга мөмкин.

Форма турында декларация характеристиках күчемсез милек объектларын һәм аны карау тәртибе расланган боерыгы белән Россия Федерациясе Икътисади үсеш министрлыгының 27.12.2016 № 846 «раслау тәртибен раслау турында декларация карау турында характеристиках күчемсез милек объекты, шул исәптән аның формалары».

Исәп-хисап проектына искәрмәләр кабул ителә:

420021, Казан шәһәре, Париж Коммунасы урамы, 8 йорт адресы буенча урнашкан «ЦГКО» ДБУ (бина почмагына керү, «БТИ»АҖ документларын кабул итү зонасы).

Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан «КФҮ» ДБУ филиаллары (http://mzio.tatarstan.ru/rus/uvedomleniya.htm).

Электрон документ формасында (шәхси имзасы белән сканерланган документ) «ЦГКО» ДБУ электрон почтасы буенча: Gbu.Cgko@tatar.ru.

Тулырак мәгълүмат, шул исәптән форма турында декларация характеристиках күчемсез милек объектларын һәм аны карау тәртибе, урнаштырылган рәсми сайтында ДБУ «ЦГКО» http://cgko.tatarstan.ru.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: