Казан илкүләм тикшеренү техник университетында уку бәяләре билгеле — исемлек

2017 елның 20 июне, сишәмбе

(Казан, 19 июнь, “Татар-информ”, Лилия Локманова). Казан илкүләм тикшеренү техник университетының (элеккеге КХТИ) түләүле бүлекләрендә уку ничә сум торуы мәгълүм булды. Бу хакта югары уку йортының рәсми сайтында 303 нче номерлы Боерык урнаштырылган.

Иң арзан белгечлекләргә биредә Нефть, химия һәм нанотехнологияләр институтының – гаммәви математика һәм информатика; Җиңел сәнәгать технологияләре, мода һәм дизайн институтының – товар белеме, сервис, туризм, педагогик белем; Инновацияләр белән идарә итү институтының – социаль хезмәт, икътисад, менеджмент, персонал белән идарә итү, дәүләт һәм муниципаль идарә, сәүдә эшен кертергә була. Бу юнәлешләрдә бакалавр булу өчен елына 98050 сум акча түләргә кирәк.

Иң кыйммәтле белгечлекләр дип, Нефть, химия һәм нанотехнологияләр институтының – наноинженерия; Химик һәм нефть машина төзелеше инфтитутының – суыткычлар, криоген техника һәм тормышны тәэмин итү системалары белгечлеге, атом-төш энергетикасы һәм җылылык физикасы; Җиңел сәнәгать технологияләре, мода һәм дизайн институтының – дизайн, костюм һәм тукыма сәнгате белгечлекләрен атарга мөмкин. Әлеге юнәлештә дипломлы булу өчен елына 161910 сум түләү каралган.

Югары уку йортында бирелә торган башка белгечлекләрнең бәяләре барысы да бер төрле. Көндезге бүлектә Казан илкүләм тикшеренү техник университетының бакалавр дипломын алу 110090 сум тора.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: