Масштаб киңәя бара

2017 елның 24 июне, шимбә

Флүрә МУСИНА

Паркны реконструкцияләүнең генераль под­рядчысы –“Татмелиоводстрой” оешмасы, суб­подрядчысы – “Мелиорация» Минзәлә ПМКсы.

Рәҗәп Мортазин, подрядчы оешманың баш инженеры:

– Бу арада төп игътибар җир эшләренә би­релде. Фонтаннар ясау өчен (алар ике урын­да булачак) әзерлек эшләре алып барыла. Беренче чиратта траншеялар казып, су һәм канализация торбалары сузылды. Паркта бер урында җәмәгатьчелек туалеты урнаштыры­лачак, моның өчен канализация торбалары үзәк системага тоташтырылачак. Бүген-иртәгә суүткәргеч торбаларны үзәкләштерелгән су системасына тоташтырсак, паркка су киләчәк дигән сүз. Шулай ук яктырткычлар өчен электр кабельләре сузарга да траншеялар әзер. Бүгенге көндә объектта 18 кеше эшли. Аларның күп өлеше балалар өчен уен зонасының ни­гезен әзерләүдә катнаша – бетон измә салу белән мәшгуль.

сан

М.Җәлил исемендәге паркта быел рекон­струкция буенча республика бюджетыннан 14,1 млн сумлык, үзара салым акчасына 5,8 млн сумлык эшләр башкару күздә тотыла

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: