Районыбызда алтынчы спорт мәйданчыгы

2015 елның 26 августы, чәршәмбе

Иске Матвеевка авылында урта мәктәп янында узган ел ук спорт мәйданчыгының беренче өлеше төзелә башлаган иде. Әлеге спорт мәйданчыгын төзүне башлау өчен Эдуард Кузнецов финанс ярдәме күрсәтте.

Мәйданчыкның төп өлеше республика пре­зиденты программасы буенча төзелде, аңа барлыгы 2 млн сум акча сарыф ителде. “ПМК- Мелиорация” төзүчеләре әлеге мәйданчыкны төзеп бетерделәр, узган атнада шул спорт мәйданчыгын тантаналы төстә ачу бул­ды. Ачу тантанасында район башлыгы Айдар Салахов, Эдуард Кузне­цов, Олег Ильин, авыл халкы, мәктәп укучыла­ры һәм башка кунаклар катнаштылар. Айдар Са­лахов Иске Матвеевка спорт мәйданчыгында спорт белән шөгыльләнү өчен уйнарга туплар җыелмасы бүләк итте. Бу спорт мәйданчыгында балаларга һәм авыл яшьләренә спорт белән шөгыльләнү өчен бар­лык мөмкинлекләр ту­дырылган, монда во­лейбол, баскетбол һәм башка төрле спорт белән дә шөгыльләнергә була. Мондый спорт мәйданчыгы районыбыз­да алтынчысы.

Дилфас ГАЛИЕВ

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: