апрель, 2015 ел
чәршәмбе

1945 елда чыккан “Ленин Байрагы” район газетасындагы язмаларга күзәтү ясавыбызны дәвам итәбез. Газетаның 3 нче саны 21 нче гыйнварда чыга.

Район башкарма комитеты җитәкчесе Илгизәр Шагалиев карары белән 1 апрельдән 31 майга кадәр санитар-экологик икеайлык игълан ителде. Аның төп максаты – шәһәребездә һәм авыл җирлекләрендә санитар чисталыкны тәэмин итү.

ТР Министрлар Кабинетының 2015 елның 23 мартындагы боерыгы нигезендә, республикада 23 марттан башлап, махсус күрсәтмә кабул ителгәнчегә кадәр, янгынга каршы махсус режим урнаштырыла.

Район хакимиятенең утырышлар залында район муниципаль хезмәткәрләре, шулай ук авыл җирлекләре башлыклары һәм сәркатипләре өчен керемнәр, чыгымнар, мөлкәт һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләр турында белешмәләр тутыру мәсьәләсенә багышланган семинар-уку оештырылды. Әлеге мәсьәлә коррупциягә каршы законны тормышка ашыруга бәйле иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: