апрель, 2015 ел
сишәмбе
Христосның җәфа чигүләрен, аның дөньяны коткару бәрабәренә тәрегә кадаклануын һәм җирләнүен искә алган кайгылы атна тәмамланды.

“Эльдорадо” электроника кибетләр челтәре кубогы призына милли көрәш буенча турнир быел 10 нчы мәртәбә уздырылды.

Беренче графа – агрофирмалар, хуҗалыклар һәм андагы сөтчелек фермалары исеме, икенче – 2 мартта савылган сөт, өченче – 31 мартта савыл­ган сөт (килограммнарда)

Ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балаларны вакытлыча карауга алган гаиләләр өчен интернат- мәктәп базасында семинар узды. Семинарда мондый төр гаиләләргә ярдәм итү системасы, аларны оештыру, үстерү һәм перспективалары темасы күтәрелде.

Терлекчелек: проблемалар һәм чишелешләр

Районда 640 эшмәкәр исәпләнә, шуларның иң күпчелеге – 25 проценты – авыл хуҗалыгы буенча эшчәнлек алып бара. Шуларның берсе – «Илнур» крестьян-фермер хуҗалыгы нинди мәшәкатьләр белән яши соң бүген? КФХ башлыгы Язкәр Биҗанов белән әңгәмәбез шулар хакында.

ТР Министрлар Кабинетының 2015 елның 23 мартындагы боерыгы нигезендә, республикада 23 марттан башлап, махсус күрсәтмә кабул ителгәнчегә кадәр, янгынга каршы махсус режим урнаштырыла.

Шәһәрдәшебез Рәҗәп Шәрифҗанов уйлап чыгарган техника бер көндә 5 гектар җирне кардан чистартырга сәләтле.

“Бөек Ватан сугышы ветераннарын торак белән тәэмин итү” турындагы РФ Президенты Указы һәм 1995 елның 12 гыйнварында кабул ителгән “Ветераннар турындагы” федераль закон нигезендә, торак шартларын яхшыртыр өчен Бөек Ватан сугышы ветераннарына федераль бюджеттан акча бүленеп бирелә. Әлеге законның безнең районда ни рәвешле тормышка ашырылуы хакында социаль яклау бүлеге начальнигы Татьяна Мясникова белән әңгәмә кордык.

“Победа” кинотеатрында Бөек Ватан сугышына багышланган “Сталинград”, “Эхо блокадных дней” фильмнарын карау буенча киночаралар үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: